LIETUVOS RADIOLOGIJOS TECHNOLOGŲ ASOCIACIJA

2015 Minskas

TARPTAUTINIAI TOBULINIMOSI KURSAI BALTARUSIJOJE

DIAGNOSTINIAI TYRIMAI RADIOLOGIJOS TECHNOLOGO PRAKTINĖJE VEIKLOJE

  Radiologijos srityje sparčiai vystosi informacinės technologijos, vyksta nuolatinė plėtra, asmens sveikatos priežiūros įstaigos įsigyja naujausią radiologinę diagnostikos ir terapijos įrangą, ir tuo pačiu intensyviai didėja radiologijos technologų teikiamų paslaugų apimtis bei sudėtingumas. Neišvengiamai atsiranda visiškai naujas požiūris į radiologijos technologo profesinę kvalifikaciją.

Todėl šių metų gegužės 15-16 dienomis grupė mūsų asociacijos kolegų dalyvavo kvalifikacijos tobulinimosi kursuose DIAGNOSTINIAI TYRIMAI RADIOLOGIJOS TECHNOLOGO PRAKTINĖJE VEIKLOJE, kurie vyko Minsko A.Aleksandrovo vardo respublikiniame moksliniame-praktiniame onkologijos ir diagnostinės radiologijos centre, Baltarusijoje. Seminaro tikslas – patobulinti profesines žinias, įgūdžius, bei darbo vietos valdymo gebėjimus.

 Minsko onkologijos ir diagnostinės radiologijos centras vienas geriausių centrų Baltarusijos respublikoje, teikiantis plataus spektro ( nemokamas ir mokamas) paslaugas onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Čia gydosi pacientai iš Rusijos, Lietuvos, JAV, Nyderlandų, Kipro, Lenkijos, Čekijos, Izraelio ir kt. šalių. Taip pat šis centras yra stambiausia mokslinių tyrimų įstaiga Baltarusijoje. Centrą sudaro 9 moksliniai skyriai, 15 klinikinių skyrių ( 832 lovos), konsultacijų poliklinika. Jame dirba 1674 darbuotojai. Gydytojų 260, iš jų 12 med. m. daktaro laipsnį turintys, 72 kandidatai į  med. m. daktarus, 11 profesorių, 519 vidurinio med. personalo. Kasmet atliekama apie 1 mln. Įvairių diagnostinių ir laboratorinių tyrimų, taikomi šiuolaikiniai gydymo metodai.

Mus pasitiko ir kuravo centro diagnostinės radiologijos ir spindulinės terapijos sk. vyresnysis mokslinis bendradarbis doc. Viačeslavas Sergėjevičius Dudarevas. Lektoriai savo pranešimuose supažindino su skyriaus struktūra, atliekamais tyrimais, taikomomis šiuolaikinėmis metodikomis. Diagnostinės radiologijos ir spindulinės terapijos skyrius aprūpintas modernia aparatūra, yra du MRT,  du KT aparatai, angiografai, taip pat mamografai, aparatai skirti konvencinės diagnostikos tyrimams, keturi mobilieji aparatai tyrimams palatose ir operacinėse atlikti. Spindulinės terapijos skyriuje sumontuoti keturi šiuolaikiniai greitintuvai, dviejų detektorių gama kamera, veikia du kompleksai brachiterapijai. Ruošiamos patalpos PET aparatui. Vėliau turėjome galimybę susipažinti ir betarpiškai pabendrauti su kolegomis rentgeno laborantais jų darbo vietose. 

Noriu pasidžiaugti produktyviu bendradarbiavimu su Kauno kolegija , kurioje ir buvo parengta šių kursų programa. Malonu, kad buvo atsiliepta ir pritarta mūsų iniciatyvai pasisemti patirties iš savo kolegų kaimyninėje šalyje. Džiugu, kad su mumis kartu šioje kelionėje dalyvavo Kauno kolegijos Biomedicinos katedros vedėja Ingrida Viliušienė.

Labai norėtųsi padėkoti ir kelionių organizatoriams UAB “REISANA”, kurie ne tik  puikiai organizavo visą kelionę komfortabiliu autobusu, bet ir pasirūpino mūsų laisvalaikiu. Lydimi  puikaus gido mes aplankėme Krėvoje esančius kadaise garsios, dar kunigaikščio Gedimino statytos, vėliau perduotos valdyti sūnui Algirdui  pilies griuvėsius. Minske grožėjomės Svilsočės upės pakrante, Trejybės priemiesčiu, senamiesčio Laisvės aikšte, Ašarų sala ir paminklu žuvusiems Afganistane kariams,  aplankėme  Almaz znanij - išskirtinę savo architektūra ir vidiniu dizainu Minsko Nacionalinę biblioteką, pavadintą žinių deimantu, nuo kurios 72 m aukščio stogo  atsiveria puiki Minsko panorama.

Grįžtant į Lietuvą turėjome puikią galimybę prisiliesti prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos. Lankėmės bene garsiausių ir garbingiausių Lietuvos didikų Radvilų mėgtame mieste Nesvyžiuje, vienoje svarbiausių, nepaprasto grožio rezidencijoje; pirmoje XVI a. Europoje barokinėje bažnyčioje, kurios rūsiuose randasi Radvilų mauzoliejus. Taip pat aplankėme Radvilų vasaros rezidenciją, dabar UNESCO saugomą  Miro pilį,. Užsukome  į Naugarduką, Lydą aplankyti kadais irgi ne mažiau garsių ir galingų , deja, dar Vytauto laikais sudegintų pilių.

Labai smagu, kad buvome šiltai sutikti Baltarusijos kolegų, galėjome pabendrauti, padėti pagrindus kolegiškai draugystei. Baltarusijos laborantai dar nėra susibūrę į jokią profesinę organizaciją, todėl labai domėjosi mūsų veikla. Tikimės, kad po mūsų vizito ir jiems kils gerų idėjų. Mes nuoširdžiai kvietėme apsilankyti ir pas mus.

 

LRLA Vilniaus filialo pirmininkė Lidija Mironova