LIETUVOS RADIOLOGIJOS TECHNOLOGŲ ASOCIACIJA

IAEA e-mokymai: „Saugumas ir kokybė kompiuterinėje tomografijoje“

 

Programa pradėta vykdyti 2016.11. 22 ir yra skirta KT dirbančių specialistų tęstiniam mokymui. 

„Apšvitos dozių KT valdymo“ kursas tiria pacientų radiacinės saugos KT techninį aspektą ir yra prieinamas visiems pasauliniu mastu. Specifinės kurso temos apima dozės pagrindimą ir optimizavimą, bendrą supratimą apie siuntimus, skenavimo parametrų ir dozės matavimo aiškinimą, specifinius protokolus atskiroms kūno sritims ir didesnio jautrumo radiacijai pacientams.

Iš e-mokymo kurso dalyvių tikimasi:

  • Išmokti tinkamai naudoti KT ir būti pasiruošusiems tai pritaikyti klinikinėse situacijose.
  • Suprasti potencialų dozės mažinimo susiejimą su skirtingais skenavimo parametrais, automatinės ekspozicijos kontrole, rekonstrukciniais algoritmais ir kita KT technika.
  • Suprasti skirtingus dozės KT matmenis ir mokytis panaudoti dozės stebėjimo metodus.
  • Atkreipti dėmesį į skirtingų KT protokolų specifinius poreikius, tiek atskiroms kūno sritims, tiek ir nėščiosioms bei pediatriniams pacientams.

Kursas yra sudarytas iš 11 modulių, kiekvieno pabaigoje yra trumpa klausimų serija. Šie klausimai skirti savikontrolei pasitikrinti medžiagos įsisavinimą. Apskaičiuotas laikas visam kursui yra 5 val. Užbaigęs kursą dalyvis gali laikyti egzaminą sertifikatui gauti. Mokymas organizuojamas anglų kalba.

IAEA pradeda naują e-mokymo programą  “Saugumas ir kokybė radioterapijoje“.

E-mokymas suteikia progą patobulinti saugos radioterapijoje supratimą, išmokti metodikų nepageidaujamų įvykių radioterapijoje sumažinimui ir išvengimui bei suprasti šių mokymo sistemų naudojimo vertę.

Iš e-mokymo kurso dalyvių tikimasi:

  • Tobulinti saugos radioterapijoje supratimą.
  • Išmokti metodikas nepageidaujamų įvykių radioterapijoje sumažinimui ir išvengimui.
  • Suprasti šių mokymo sistemų naudojimo vertę.
  • Mokytis apie naudingus informacijos šaltinius, kaip padidinti saugumą radioterapijoje.
  • Įgauti supratimą apie saugumo kultūros gerinimą, dirbant su medicinos įstaigų įranga.

Kursas yra sudarytas iš 12 modulių, kiekvieno pabaigoje yra trumpa klausimų serija. Šie klausimai skirti savikontrolei pasitikrinti medžiagos įsisavinimą. Apskaičiuotas laikas visam kursui yra 5 val. Užbaigęs kursą dalyvis gali laikyti egzaminą sertifikatui gauti. Mokymas organizuojamas anglų kalba.